11 Δεκεμβρίου 2016

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι στη Σαντορίνη, ο Εργοτέλης με γκολ του Κοιλιάρα στο 95' ισοφάρισε 2-2 τον Πανθηραϊκό και πήρε χρυσό βαθμό, σώζωντας έστω την ισοπαλία σε ένα ματς που έμοιαζε χαμένο!

Στο 25' ο Μκρτσιάν άνοιξε το σκορ για τον Πανθηραϊκό και ο Περιάλης έκανε το 2-0 πριν ολοκληρωθεί το α' ημίχρονο. Ο Πανθηραϊκός έμεινε με 10 παίκτες στα πρώτα λεπτά της επανάληψης λόγω αποβολής του Μκρτσιάν ενώ στο 58' αποβλήθηκε και ο τερματοφύλακας Πουρής, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν με εννέα παίκτες. Έχοντας σοβαρό αριθμητικό πλεονέκτημα, ο Εργοτέλης μείωσε με τον Κατσικοκέρη στο 81' και στο 95' ο Κοιλιάρας ισοφάρισε στο τελικό 2-2!