09 Ιανουαρίου 2018

Ο ΠΑΟΚ «ζευγάρωσε» τις νίκες του επί των Τρικάλων και προκρίθηκε πανηγυρικά στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο «Δικέφαλος» του βορρά, ο οποίος είχε ουσιαστικά εξασφαλίσει την πρόκρισή του στους προημιτελικούς της διοργάνωσης από το πρώτο παιχνίδι, όταν είχε επικρατήσει 5-1 στη θεσσαλική πόλη, νίκησε και σήμερα 2-1 τον ΑΟΤ στην Τούμπα, στον αγώνα ρεβάνς για τη φάση των «16» της διοργάνωσης. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με τον Πρίγιοβιτς στο 78΄, τα Τρίκαλα ισοφάρισαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μιλοσάβλιεφ, ενώ οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με το πέναλτι του Πρίγιοβιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.