15 Δεκεμβρίου 2019

O Ολυμπιακός συνέτριψε με 5-0 τον Αστέρα στην Τρίπολη και παραμένει συγκάτοικος του ΠΑΟΚ στην κορυφή. Οι ερυθρόλευκοι "καθάρισαν" το ματς από το πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στο 16’ οι Αρκάδες έχασαν με κόκκινη κάρτα τον Πασαλίδη, που τραυμάτισε με πολύ επικίνδυνο τάκλιν τον Γκιλιέρμε.

Στη Λάρισα ο Ατρόμητος πέτυχε δύο γρήγορα γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα και παρότι οι Θεσσαλοί μείωσαν με πέναλτι λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι άντεξαν στο δεύτερο μέρος και πήραν τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Στο Βόλο, τέλος, η τοπική ομάδα ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ και με κεφαλιά του Τσοκάνη στο 87’ νίκησε με 2-1 τον Πανιώνιο, που τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ευαγγέλου στο 82’.