16 Ιουλίου 2019

Στην Αθήνα βρίσκονται από το βράδυ της Δευτέρας (15/07) οι Μίλτος Τεντόγλου και Εμμανουήλ Καραλής που κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο και το ασημένιο μετάλλιο αντίστοιχα στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου Κ23 που διεξήχθη στο Γκέβλε της Σουηδίας

Με το χαμόγελο στα χείλη, παρά το πολύωρο ταξίδι της επιστροφής, έφτασαν το βράδυ της Δευτέρας (15/07) στην Αθήνα οι Μίλτος Τεντόγλου και Εμμανουήλ Καραλής. Οι Έλληνες πρωταθλητές, τις προσπάθειες των οποίων στηρίζει η Stoiximan, κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο και το ασημένιο μετάλλιο αντίστοιχα στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου Κ23 που διεξήχθη στο Γκέβλε της Σουηδίας

Ο Τεντόγλου με άλμα στα 8,32 στον τελικό του μήκους πήρε το χρυσό μετάλλιο, ενώ ο Καραλής στην πρώτη του χρονιά στην κατηγορίας Κ23 έχει ήδη κατακτήσει την τέταρτη θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κλειστού και το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ23 κι έδειξε πόσο σπουδαίος αθλητής είναι, καθώς και την ικανότητα του να διακριθεί στα χρόνια που ακολουθούν.

Στο αεροδρόμιο τους υποδέχθηκε ο Υπεύθυνος Χορηγιών της Stoiximan, Κώστας Γαλανόπουλος