12 Μαΐου 2021

Δεύτερο μετάλλιο σε δύο εμφανίσεις για την Ευαγγελία Πλατανιώτη

Η πρωταθλήτρια της καλλιτεχνικής κολύμβησης, κατέλαβε την τρίτη θέση στο ελεύθερο πρόγραμμα του σόλο, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Βουδαπέστης.

Μετά το ασημένιο μετάλλιο που κατέκτησε στο τεχνικό πρόγραμμα, η 27χρονη πρωταθλήτρια ανέβηκε στο βάθρο και του ελεύθερου προγράμματος, μετά από σπουδαία εμφάνιση.

Συγκεκριμένα, διπλασίασε τις επιτυχίες της στο Ευρωπαϊκό συγκεντρώνοντας 90.8000β.

Την πρώτη θέση κατέκτησε η Ρωσίδα Σουμπότινα με 96.4333β. ενώ το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Ουκρανή Φιεντίνα (93.7000β) η οποία πήρε το χρυσό στο τεχνικό πρόγραμμα.