26 Ιανουαρίου 2020

Καλές εμφανίσεις από τους Έλληνες πρωταθλητές στις ΗΠΑ.

Υψηλές αποδόσεις σε όλα τα αθλήματα, ασφαλή κατάθεση και γρήγορη ανάληψη

Το ασημένιο μετάλλιο στον αγώνα του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ιστιοπλοϊας στο Μαϊάμι κέρδισε η Βασιλεία Καραχάλιου.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια ήταν 14η στην κούρσα μεταλλίου στα Λέιζερ Ράντιαλ και με 30β ποινής ανέβηκε στη 2η θέση του βάθρου.

Η Καραχάλιου είχε 4 1ες θέσεις στις 7 ιστιοδρομίες που προηγήθηκαν. Στην 1η θέση ήταν η Αμερικανίδα Ρεϊνέκι με 24β.π.

Στην ίδια κλάση η Αναστασία Φακίδη τερμάτισε στην 5η θέση με 40 β.π.

Στα 470 γυναικών το δίδυμο Μπόζη-Κλωναρίδου κατέλαβαν την 5η θέση με 41β.π μένοντας στην 14η θέση στην κούρσα μεταλλίου.

Στην αντίστοιχη κλάση των ανδρών οι Ολυμπιονίκες Μάντης-Καγιαλής ήταν 6οι με 53β.π. Στην 8η κούρσα (μεταλλίου) ήταν 10οι. Οι Παπουτσόγλου – Ορφανός τερμάτισαν στην 21η θέση με 97 βαθμούς

Στα RSX η Αγγελική Σκαρλάτου μετά από 11 κούρσες κατέλαβε την 6η θέση με 58β.π.