Απών, λόγω τιμωρίας, ήταν από το ντέρμπι στο “Σαντιάγκο Μπερναμπέου” ο Νεϊμάρ, που είδε από τοσπίτι του το Ρεάλ-Μπαρτσελόνα 2-3.

Σχετικά Βίντεο

Με ήττα του ΠΟΑ στη Ρόδο από τον Ιάλυσο με 3-0 άνοιξε το Σάββατο η αυλαία της 25ης αγωνιστικής στην Γ Εθνικη.

Ο Αργεντινός χαφ, νυν συμπαίκτης του Νάτσο Σκόκο (που έχασε πέναλτι), προκειμένου να πετύχει τη μπάλα στη σέντρα που του έγινε από δεξιά,

Το «όλα χάνονται και όλα μπαίνουν» δεν ισχύει σε καμία περίπτωση γι΄ αυτή την φάση, καθώς ΔΕΝ γίνεται να χαθεί!

Ένα από τα πιο γρήγορα γκολ στην Ιστορία του ποδοσφαίρου σημειώθηκε στη Βραζιλία και συγκεκριμένα στην τρίτη κατηγορία του πρωταθλήματος

Τον Λεβαντόφσκι τον έχεις στο μυαλό ως «εκτελεστή». Ως τον ιδανικό σέντερ-φορ.

Νομίζεις ότι ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς είναι ο πιο θεαματικός σκόρερ; Τότε δεν έχεις δει το ΜΥΘΙΚΟ γκολ του Τζαβέλλα!
Με πρωταγωνιστή τον Χρήστο Αραβίδη, η ΑΕΚ επικράτησε 4-0 στο φιλικό με την Καλλιθέα που έγινε κεκλεισμένων των θυρών στο «Ελ Πάσο».
Δείτε VIDEO απο την φαντασμαγορική ατμόσφαιρα στην επίσημη παρουσίαση της ομάδας του ΟΦΗ για το 2016-17, όπου το εμπορικό κέντρο Τalos Plaza έγινε...Γεντί Κουλέ το βράδυ της Πέμπτης (6/10).
Το γκολ της εβδομάδας πέτυχε ο Αλεξάντρ Σαλούγκιν, στην νίκη της Αμκαρ Περμ με την Τομ Τομσκ (1-0) για το ρωσικό πρωτάθλημα, σκοράροντας με ένα... τηλεκατευθυνόμενο σουτ.
Ενας επτάχρονος διδάσκει απίστευτες ντρίπλες σε συνομήλικούς του και τρελαίνει έναν δυστυχή που έχει την ατυχία να είναι ο αμυντικός στη διάρκεια της επίδειξης.
Ένα απίθανο τέρμα σημειώθηκε στο πρωτάθλημα της Κίνας, με τον αμυντικό της Χενάν Τζιανιέ να πετυχαίνει αυτογκόλ μετά από δύο (!) προσπάθειες στην ήττα της ομάδας του με 3-0 από την Χανγκζού.
Στο δεύτερο φετινό του φιλικό παιχνίδι, ο ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος με σκόρ 1-1 με τον Κισσαμικό στο Γεντί Κουλέ. Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια, που ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, προηγήθηκε με αυτογκόλ του Σταθάκη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου μετά απο ωραίο συνδιασμό του Ράντι, με τον Μιλοσάβλιεφ. Η ομάδα των Χανίων ισοφάρισε στο 81' με τον Βλάχο.
Ο τερματοφύλακας της κινέζικης ομάδας θα κάνει καιρό να ξεχάσει την γκάφα του.
Η Χέρακλες κέρδισε τη Βίλεμ 3-1, για το ολλανδικο πρωτάθλημα, με τον Πολ Γκλάντον να σημειώνει δυο γκολ, αλλά προς το τέλος του παιχνιδιού να στέκεται πραγματικά άτυχος.
Ισως δέκα από τα πιο αστεία, αν όχι πράγματι τα πιο αστεία, γκολ στην ιστορία του παγκόσμιου ποδοσφαίρου.
Αυτό είναι το πιο συγκινητικό στιγμιότυπο του Euro 2016 που κάνει το γύρο του κόσμου με ένα μικρό φίλαθλο της Πορτογαλίας να αγκαλιάζει και να παρηγορεί έναν Γάλλο, νεαρό φίλαθλο, που έχει ξεσπάσει σε λυγμούς.
Αυτό είναι το βίντεο με τους δύο... προπονητές της εθνικής Πορτογαλίας, τον Φερνάντο Σάντος και τον... Κριστιάνο Ρονάλντο να δίνουν ένα μυθικό ρεσιτάλ στα τελευταία λεπτά του τελικού με την Γαλλία.
CΔέκα απίθανα γκολ με ανάποδα ψαλιδάκια τα οποία έχουν γράψει τη δική τους μοναδική ιστορία στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο.
Θα το θυμάται για μια ζωή ο Σακίρι το γκολ της ισοφάρισης που πέτυχε στον αγώνα της Ελβετίας με την Πολωνία, θα το θυμόμαστε και όλοι όσοι είχαμε τη χαρά να το απολαύσουμε.
Σε αγώνα για το Αμερικάνικο πρωτάθλημα, στο 66ο λεπτό η Νιου Γιορκ Σίτι έκανε το 2-0, κόντρα στην Ορλάντο Σίτι, έπειτα από μια εξαιρετική συνεργασία του Αντρέα Πίρλο με τον Νταβίδ Βίγια.
Δείτε τις καλύτερες φάσεις από την αναμέτρηση του Άρη Ρεθύμνου με τον ΟΦΙ για την 1η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ' Εθνική.