14 Σεπτεμβρίου 2020

Επικράτησε στον τελικό του Άγγελου Κόμη

Νάντια Βελέντζα by Νάντια Βελέντζα
Πανελλήνιο νέων: Πρωταθλητής Ελλάδος στο Ολυμπιακό ο Τρυφωνίδης
Ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων ανοιχτού χώρου που έλαβε χώρα στο ΟΑΚΑ περασμένο το Σαββατοκύριακο (12 και 13 Σεπτέμβρη).

Στο Ολυμπιακό τόξο νέων ανδρών νικητής αναδείχθηκε ο Χαράλαμπος Τρυφωνίδης, που επικράτησε στον τελικό του Άγγελου Κόμη με 7-1, ενώ στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Κωνσταντίνος Ζαχαριά που νίκησε στον μικρό τελικό τον Παναγιώτη Θέμελη με 6-2.

Ο Τρυφωνίδης, ο οποίος ολοκλήρωσε το γύρο κατάταξης από την τέταρτη θέση με σκορ 564, επιβλήθηκε του Παναγιώτη Θέμελη με 6-4 στον ημιτελικό, ενώ ο Κόμης είχε επικρατήσει του Ζαχαριά με 6-2.