04 Αυγούστου 2022

«Ασημένια» στο Κάλι η Φιλιππίδου

Η Αρετή Φιλιππίδου κατέκτησε το πρώτο μετάλλιο της Ελλάδας στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στίβου Κ20 στο Κάλι της Κολομβίας.

«Ασημένια» η Αρετή Φιλιππίδου στο Κάλι. Η πρωταθλήτρια της δισκοβολίας έριξε βολή στα 54.48 στην τρίτη προσπάθεια της στον τελικό του αγωνίσματος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στίβου Κ20 που διεξάγεται στην πόλη της Κολομβίας και πήρε τη δεύτερη θέση με την αντίστοιχη καλύτερη βολή της καριέρας της, κατακτώντας το πρώτο μετάλλιο για τη χώρα μας στη διοργάνωση.
«Χρυσή» ήταν η Σουηδέζα Εμα Σράλα με βολή στα 56.15 και «χάλκινη» η Νοτιαφρικανή Μίνε Ντε Κλερκ με 53.54.
Sport-fm.gr
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Ο καιρός σήμερα 04/08/2022 [vid]

Ο Λευτέρης Πετρούνιας θυμήθηκε το χάλκινο μετάλλιο των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο