20 Ιουνίου 2020

Ο Τζόλης ισοφάρισε για τον ΠΑΟΚ κι έγινε ο πρώτος γεννηθείς το 2002 που σκόραρε φέτος στη Σούπερ Λίγκα.

Ο Τζόλης πέτυχε το παρθενικό του γκολ στη Σούπερ Λίγκα. Σκόραρε με τρομερό πλασέ στο 59’ κι ενώ είχε μπει τέσσερα λεπτά νωρίτερα στο ματς.

Ο ταλαντούχος μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ είναι 18 ετών και πέντε μηνών, αφού γεννήθηκε στις 30/1/02 κι έγινε ο πρώτος σκόρερ φέτος στην κατηγορία που γεννήθηκε το 2002.

Ο επίσης ταλαντούχος δεξιός μπακ του Παναθηναϊκού Γιώργος Βαγιαννίδης, ο οποίος θα συνεχίσει τη καριέρα του στην Ίντερ, είχε σκοράρει τον περασμένο Φεβρουάριο με τον Παναθηναϊκό κόντρα στον Παναιτωλικό και μάλιστα στην ίδια ηλικία με τον Τζόλη. 18 ετών και πέντε μηνών. Μόνο που ο Βαγιαννίδης έχει γεννηθεί το 2001 και ο Τζόλης το 2002.
100': ΓΚΟΛ 3-1 Ο Σφιντέρσκι σούταρε, ο Γουάλι απέκρουσε, ο Ελ Καντουρί πήρε το "ριμπάουντ" και έκανε το 3-1.

*95': Τέταρτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος στη θέση του Νέιρα.

*Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις.

*91': ΓΚΟΛ 2-1 Ο Άκπομ το εκτέλεσε και σκόραρε.

*90': Ο Φωτιάδης δίνει πέναλτι!

*Μια πτώση του Άκπομ σε μαρκάρισμα του Νάστου τσεκάρει ο διαιτητής. Η φάση έγινε, βέβαια, σε σημείο που δεν παιζόταν η μπάλα, ενώ παίκτες του ΠΑΟΚ ήταν οφ σάιντ.

*Το ματς έχει σταματήσει, γιατί ο Φωτιάδης μιλάει με το VAR.

*86': Ο Γουάλι έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ τον "κεραυνό" του Μαουρίτσιο.

*83': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νοικοκυράκης στη θέση του Στάικου.

*79': Ο Φωτιάδης δίνει στην επανάληψη εύκολα κάποια σφυρίγματα στον ΠΑΟΚ.

*76': Άλλες δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Έξω οι Εσίτι, Μάτος και μέσα οι Μαουρίτσιο και Ροντίγκο.

*Οι παίκτες του Ομίλου παρουσιάζονται με λιγότερες δυνάμεις στα τελευταία λεπτά.

*72' Και άλλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σφιντέρφσκι έπιασε την κεφαλιά και ο Νέιρα απομάκρυνε, αν και η μπάλα πήγαινε άουτ.

*Ο ΠΑΟΚ πιέζει τον ΟΦΗ, μετά την ισοφάριση.

*69': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ στη θέση του Λημνιού.

*Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες.

*66': Ατομική ενέργεια του Ελ Καντουρί, σούταρε δυνατά και ο Γουάλι έδιωξε πολύ δύσκολα σε κόρνερ.

*Δεξιά στη θέση του Βαζ, πέρασε ο Στάικος, ο Νέιρα πήγε δίπλα στον Βίκτορ και ο Ναμπί αναλαμβάνει τον οργανωτικό ρόλο.

*64': Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ. Έξω οι Κοροβέσης και Βαζ, μέσα οι Δεληγιαννίδης και Ναμπί.

*Απίστευτα τελείωσε τη φάση ο νεαρός παίκτης του ΠΑΟΚ.

*58': ΓΚΟΛ 1-1 Ο Γιαννούλης σέντραρε και ο Τζόλης με εξαιρετικό μονοκόμματο πλασέ ισοφάρισε.

*Ο ΟΦΗ ελέγχει το παιχνίδι και ο "δικέφαλος" δεν μπορεί μέχρι τώρα ν' απειλήσει.

*55': Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Έξω οι Λάμπρου και Μπίσεσβαρ, μέσα οι Τζόλης και Σφιντέρφσκι.

*Ο ΟΦΗ πλέον καλείται να διαχειριστεί σωστά το παιχνίδι για να κρατήσει το υπέρ του προβάδισμα.

*Ο Στάικος επιχείρησε το μακρινό σουτ και αιφνιδίασε τον Πασχαλάκη, που δεν έδιωξε σωστά. Ο Νέιρα πήρε το ριμπάουντ και από κοντά έκανε το 0-1.

*49': ΓΚΟΟΟΟΛ 0-1

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

*45': Πάνω που ο Σίμος ζητούσε συγκέντρωση από τους παίκτες του, ο ΠΑΟΚ απείλησε πάλι. Ο Ελ Καντουρί γύρισε την μπάλα και το μονοκόμματο σουτ του Άκπομ πέρασε λίγο άουτ.

*Ο ΠΑΟΚ έχει ανέβει και ο ΟΦΗ πρέπει να κρατήσει στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους. Μετά το 40', εξάλλου, έχει "προδοθεί" τόσο απέναντι στον Άρη, όσο και κόντρα στην ΑΕΚ.

*40': Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Μάτος έδωσε με το κεφάλι στον Ελ Καντουρί, που βρήκε την μπάλα, ο Γουάλι έδιωξε, η μπάλα πήγε ξανά στον ίδιο, ο οποίος έπιασε την κεφαλιά, που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι! Γλιτώνει ο ΟΦΗ.

*Ο "δικέφαλος" προσπαθεί να βάλει πίεση στον ΟΦΗ μετά το 35', αλλά χωρίς επιτυχία μέχρι τώρα.

*Ο Όμιλος εξακολουθεί να δείχνει συμπαγές και σοβαρό "πρόσωπο".

*Οι παίκτες του Σίμου ελέγχουν το ματς και μέχρι τώρα κρατάνε μακριά από τον Γουάλι τον αντίπαλο.

*Ο ΟΦΗ είναι πολύ καλός στο πρώτο ημίωρο.

*28': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ! Το φάουλ του Νέιρα πέρασε λίγο άουτ. Άγγιξε το γκολ ο Όμιλος!

*Ο Κοροβέσης συνεχίζει, αν και δείχνει να πονάει.

*Διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες.

*Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς ο Κοροβέσης έχει τραυματιστεί. Ο Μάτος τον χτύπησε με πρόθεση, αλλά η φάση περνάει χωρίς κάρτα για τον ακραίο μπακ του ΠΑΟΚ.

*Η κατοχή της μπάλας είναι συντριπτικά υπέρ του ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά.

*Ο Όμιλος έχει πάρει την μπάλα στα πόδια στα τελευταία λεπτά και προσπαθεί με υπομονή να βγει με προϋποθέσεις απέναντι από τον Πασχαλάκη.

*Ανασταλτικά ο ΟΦΗ στέκεται αρκετά καλά και δεν έχει νιώσει κίνδυνο ακόμη. Επιθετικά, βέβαια, δεν έχει γίνει επικίνδυνος.

*Δεν υπάρχει φάση ακόμη το ματς. Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή, αλλά δεν απειλεί.

*Χωρίς ρυθμό το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά.