19 Μαρτίου 2022

3Χ3 η Κ20 των Χανίων, 2-1 τον Ηρόδοτο

Με ανατροπή στο σκορ η ομάδα Κ20 των Χανίων επικράτησε του Ηροδότου (2-1) στο Αστρίτσι, κάνοντας το 3/3.
/Bella Pizza
Κάτω από δύσκολες καιρικές και γηπεδικές συνθήκες διεξήχθη το παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 14′, αλλά τα Χανιά να… απαντούν άμεσα (16′) με τον Σταματάκη.

Στη συνέχεια χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες μέχρι το ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο 45λεπτο κυριάρχησε η δύναμη.

Αφού πρώτα έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Μυφτάρι τα Χανιά τελικά έφτασαν στη νίκη με πλασέ του Γαϊτάνη στο 83′.

Grogoris
Είναι η δεύτερη νίκη που “υπογράφει” ο Ρεθυμνιώτης ποδοσφαιριστής έπειτα από το “2” και στην Ιεράπετρα.

Η σύνθεση των Χανίων: Δεσποτόπουλος, Μάγγος, Γκολόσι, Κουκουράκης, Γαϊτάνης, Τσουραπάς, Μυφτάρι, Ανδρουλάκης, Μωραϊτάκης (60′ Τζαλίλης), Σταματάκης (60′ Μαθιουλάκης), Οικονομόπουλος (35′ Σκέντζος).