25 Αυγούστου 2017

Ένα καλό «ξεμούδιασμα» ήταν για τους παίκτες του ΟΦΗ, το φιλικό στο Τυμπάκι με την τοπική ομάδα, που αγωνίζεται στην Α1 ΕΠΣΗ.

Ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη με 4-0, είχε ένα δοκάρι και αρκετές ευκαιρίες με το Νίκο Παπαδόπουλο, να χρησιμοποιεί δυο ενδεκάδες.

Σε καλή μέρα σε ένα ακόμη φιλικό ο Ισπανός Ορτέγκα, ο οποίος σημείωσε δυο γκολ για τον ΟΦΗ.

Το καλύτερο γκολ του αγώνα σημείωσε ο συμπατριώτης του Ισπανός ο Μάρτος, ενώ το τέταρτο γκολ του ΟΦΗ σημείωσε ο Χαντί.

Ο Νίκος Παπαδόπουλος έδωσε χρόνο συμμετοχής στον 24χρονο Ισπανό μέσο Σιμόν, για τον οποίο θα πάρει απόφαση τις επόμενες ημέρες.

Η σκέψη του ΟΦΗ είναι στο δυνατό φιλικό με την Κυπριακή Ομόνοια, που θα γίνει την Κυριακή (8μμ) στο Γεντί Κουλέ.

Διαιτητής: Φερετζάκης

H ενδεκάδα του ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο: Δερμιτζάκης, Κοιλιάρας, Μπολάκης, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Μάρτος, Παπατόλιος, Οικόνομου, Σιμόν, Όγκμποε, Κουσκουνάς.

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο: Στρέζος (79' Παναγιώτου), Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης(60' Περδίκης), Σιώπης, Μονιάκης, Νάστος, Πουρτουλίδης, Χαντί, Πλευράκης, Ορτέγκα, Μάνος.

ΑΟΤυμπακίου: Σπανός, Γιαννακάκης, Κουρουθιανάκης, Χαλκιαδάκης, Χριστοδουλάκης Γ., Μαραγκάκης, Κουτεντάκης, Πολυχρονάκης, Παπαδάκης Γ., Χριστοδουλάκης Ι.

ΤΟ ΦΙΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

-Γήπεδο με φυσικό τάπητα διαθέτει η ομαδα του Τυμπακίου στη Μεσαρά.

-Ο ΑΟΤυμπακίου αγωνίζεται στην Α ΕΠΣΗρακλείου και το φιλικό γίνεται με αφορμή τις εκδηλώσεις στην περιοχή για τον εορτασμό του πολιούχου της πόλης Αγίου Τίτου.

-Ο Νίκος Παπαδόπουλος έχει πάρει όλους τους παίκτες του στο Τυμπάκι και πιθανότατα θα χρησιμοποιήσει δυο ενδεκάδες.

-Περίπου 500 φίλαθλοι παρακολουθούν το φιλικό. Αρκετοί φίλαθλοι του ΟΦΗ βρίσκονται στο Τυμπάκι.

2' Δυνατό σουτ του Σιμόν που δοκιμάζει ο ΟΦΗ, η μπάλα λίγο άουτ.

11' Σέντρα-σουτ του Μάρτος απο αριστερά μπλόκαρε ο Σπανός.

18' Κεφαλιά του Κουσκουνά απο τη μικρή περιοχή, λίγο άουτ. Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ.

20' Τάιμ-άουτ απο το διαιτητή του αγώνα λόγω ζέστης στο Τυμπάκι!

21' Ο ΟΦΗ απειλεί ξανά με τον Κουσκουνά να σουτάρει μέσα απο την περιοχή και τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

24' Απευθείας φάουλ του Σιμόν, η μπάλα λίγο άουτ.

25' Σέντρα του Ογκμποε, κεφαλιά του Μάρτος μπλόκαρε ο Σπανός.

32' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Παπατόλιου, ο Κουσκουνάς αστοχεί απο κοντά.

35' Ωραία μπαλιά του Οικονόμου για τον Κουσκουνά, ο οποίος σερβίρει στον Μάρτος, που πλασάρει αλλά μλοκάρει ο γκολκήπερ του Τυμπακίου.

37' Απευθείας φάουλ του Κουρουθιανάκη, μπλόκαρε ο Δερμιτζάκης.

45' Το 0-1 για τον ΟΦΗ. Εκπληκτικό γκολ του Μάρτος. Με δυνατό με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Καταχειροκροτήθηκε ο Ισπανός.

ΗΜΧΡΟΝΟ 0-1

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο: Στρέζος, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης, Σιώπης, Μονιάκης, Νάστος, Πουρτουλίδης, Χαντί, Πλευράκης, Ορτέγκα, Μάνος.

51' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Διαγώνιο σούτ του Χαντί, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του ΑΟΤ.

53' Διαγώνιο σουτ του Μονιάκη, η μπάλα λίγο άουτ.

58' Το 0-2 για τον ΟΦΗ. Ατομική προσπάθεια του Ορτέγκα και σούτ η μπάλα στα δίχτυα.

62' Το 0-3 για τον ΟΦΗ. Ξανά ο Ορτέγκα με σούτ διαγωνιο, η μπάλα στα δίχτυα.

69' Δοκάρι για τον ΟΦΗ μετά απο πλασέ του Μάνου μέσα απο την περιοχή.

70' Το 0-4 για τον ΟΦΗ. Σκόρερ ο Χαντί με γυριστή κεφαλιά μετά απο κόρνερ του Ορτέγκα.

85' Σούτ του Χαντί μέσα απο την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.

88' Καλή στιγμή για τον ΑΟΤ. Προβολή Μαρακομιχελάκη έδιωξε σε κόρνερ ο Παναγιώτου.

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 0-4

Η φωτογραφία είναι απο το φιλικό του ΟΦΗ στο Τυμπάκι.