04 Απριλίου 2018

Νάτοι, νάτοι οι πρωταθλητές! Πάνω από 8 χιλιάδες θεατές που γέμισαν το Γεντί Κουλέ, αποθέωσαν τον ΟΦΗ, στη μεγάλη νίκη επί του Αρη (2-0), που φέρνει την κρητική ομάδα ΜΟΝΗ πρώτη στην βαθμολογία της Σούπερ Λίγκ!

Μετά το μεγάλο διπλό στην Πάτρα (0-3), ο ΟΦΗ καθάρισε και τον Αρη και δείχνει …ασταμάτητος για την Σούπερ Λίγκ!

Με 12Χ12 το…τρένο του ΟΦΗ σφυρίζει δυνατά για τον τελικό του προορισμό.

Εκεί που πραγματικά αξίζει να βρίσκεται.

Στο 44’ ο Μάνος και στο 48’ ο Βουό, καθάρισαν τη νίκη του ΟΦΗ, ο οποίος μετά το το 2-0 είχε ευκαιρίες για πολύ περισσότερα γκολ.

Ωραίο και συνδιαστικό ποδόσφαιρο σε ένα ακόμη παιχνίδι από την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου, η οποία γνώρισε την αποθέωση από τον κόσμο της.

Ο Αρης φάνηκε μόνο στο πρώτο 20λεπτο, όταν είχε 1-2 φάσεις. Από εκεί και μετά ΄όμως υποτάχθηκε και αυτός στην ανωτερότητα του ΟΦΗ.

Εκπληκτική ατμόσφαιρα από 8 και πλέον χιλιάδες φιλάθλους του ΟΦΗ, οι οποίοι σε ένα ακόμη παιχνίδι παρέδωσαν μαθήματα…. εξέδρας δημιουργώντας μια εκπληκτική ατμόσφαιρα στο γήπεδο!

Διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας).

Βοηθοί: Πρέντζας (Δυτ. Αττικής), Λυμπερόπουος (Αθηνών).

4ος: Γιαννουλάκης (Χανίων)

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Νάστος, Λεάλ (55' Πουρτουλίδης), Βουό, Μάνος, Κομεσίδης, Μπολάκης, Μαχαίρας, Κουτσιανικούλης, Ποτουρίδης (65' Βαφέας).

Στον πάγκο οι: Δερμιτζάκης, Βαφέας, Ντίνας, Κοέλιο, Παπατόλιος, Περογαμβράκης, Πουρτουλίδης.

H ενδεκάδα του Αρη στο παιχνίδι (Δημήτρης Σπανός): Αναγωστόπουλος, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Σόουζα, Μουμίν, Ιντζόγλου, Κάσσος (52' Μπαργκάν), Πλατέλλας, Ντούνης (52' Πασάς), Διαμαντόπουλος, Τζανακάκης (82' Μπούρμπος).

Στον πάγκο οι: Καντιμοίρης, Νίκιτς, Μπούρμπος, Μαραγκός, Μπαργκάν, Πασάς, Χαντί.

MIKΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ

Εκπληκτική εικόνα απο 8 χιλιάδες θεατές στις εξέδρες του Γεντί Κουλέ.

Το αδιαχώρητο στο γήπεδο του ΟΦΗ!

Μια εκπληκτική ποδοσφαιρική ατμόσφαιρα στο γήπεδο του ΟΦΗ.

*Μια ανθοδέσμη στον πάγκο του αείμνηστου Ευγένιου Γκέραρντ, άφησαν ο άνθρωποι του Αρη.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Το παιχνίδι ξεκίνησε! Πάμε γερά ΟΦΗ!

5' Ο ΟΦΗ ζητάει πέναλτι. Ο Σόουζα αγκαλιάζει και ρίχνει τον Βουό στο έδαφος, ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι. Οι πρώτες διαμαρτυρίες απο τους παίκτες του ΟΦΗ.

Εχει μπεί καλύτερα στο παιχνίδι ο ΟΦΗ. Εχει τη μπάλα στα πόδια και ψάχνει διαδρόμους για την εστία του Αρη.

12' Κίτρινη κάστα στον Μουμίν για διπλό σκληρό φάουλ σε Λεάλ και Μάνο.

13' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης στριφογυρίζει μέσα στην περιοχή και σουτάρει, η μπάλα κοντράρει.

14' Η πρώτη επίσκεψη του Αρη στην εστία του ΟΦΗ. Κεφαλιά του Διαμαντόποπουλου μετά απο κόρνερ του Πλατέλα, η μπάλα ψηλά άουτ.

17' Καλή στιγμή για τον Αρη. Κάθετη του Ιντζόγλου στον Κάσο, ο οποίος πλάσαρε, αλλά ο Στρέζος βγήκε και έδιωξε τη μπάλα.

20' Απειλεί ξανά ο Αρης. Σέντρα του Κάσου, κεφαλιά του Διαμαντόπουλου, ο Στρέζος διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

26' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ!!! Ο Βουό κερδίζει την μπάλα απο τον Σόουζα, ο διαιτητής λέει χωρίς φάουλ, ο Ιβοριανός καθυστέρησε να καταλάβει τι έχει γίνει και όταν πλάσαρε έδιωξαν οι αμυντικοί.

Διαμαρτύρονται στον διαιτητή για φάουλ οι παίκτες του Αρη, δεν μπορούν να πιστέψουν στην χαμένη ευκαιρία οι παίκτες του ΟΦΗ.

27' Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη.

28' Σκληρό φάουλ του Μουμίν στο Νάστο. Χαρίζεται στη δεύτερη κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Αρη, ο διαιτητής.

29' Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη.

31' Ωραία μπαλιά του Μπολάκη για τον Βουό, τελευταία στιγμή προλαβαίνει ο γκολκήπερ του Αρη, βγαίνει και διώσνει με τα πόδια.

34' Καλό σουτ του Λεάλ, έξω απο την περιοχή, η μπάλα πάνω απο τα δοκάρια.

36' Κίτρινη κάρτα στον Λεάλ επειδή χτύπησε γρήγορα το φάουλ.

44' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Το 1-0 για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης έβγαλε μπαλιά τρύπα στον Μάνο, ο οποίος πλάσαρε σωστά και έκανε το 1-0 μέσα σε αποθέωση!!!!

ΧΑΘΗΚΕ Η ΜΠΑΛΑ ΣΤΗΝ ΓΚΟΛΑΡΑ ΤΟΥ ΟΦΗ!!!!

45' Ο ΟΦΗ ζητάει πέναλτι. Ο γκολκήπερ του Αρη ανατρέπει τον Κουτσιανικούλη και ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι μέσα σε διαμαρτυρίες.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-0

48' ΓΚΟΟΟΛ. Το 2-0 για τον ΟΦΗ. Τρομερή ενέργεια και σούτ του Βουό, η μπάλα στα δίχτυα. Ιδανικό ξεκίνημα για τον ΟΦΗ. Προηγήθηκε εκπληκτική προσπάθεια του Λεάλ και πάσα στον σκόρερ.

49’ Νέο φάουλ για δεύτερη κάρτα του Μουμίν, στον Λεάλ, δεν το δίνει ο διαιτητής.

50’ Ο διαιτητής αποβάλει τον τεχνικό διευθυντή του Αρη, Παύλο Μυροφορίδη, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε.

53’ Κίτρινη κάρτα στον Πλατέλα.

52’ Δυο αλλαγές για τον Αρη. Βγαίνουν οι Ντούνης και Κάσος. Μπαίνουν οι Πασάς και Μπαργκάν.

55’ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Φεύγει ο Λεάλ, μπαίνει ο Πουρτουλίδης.

57' Διαμαρτυρίες απο τους παίκτες του Αρη, σε μια φάση χωρίς λόγο. Ο διαιτητής έχει σφυρίξει και έχει δώσει φάουλ στον Αρη. Στην εξέλιξη της φάσης ο Πασάς σκοράρει, αλλά ο διαιτητής είχε σταματήσει το παιχνίδι.

60’ Ο Μπαργκάν εκτελεί το φάουλ, ο Στρέζος διώ χνει σε κόρνερ.

62' Τράβηγμα του Βουό απο τη φανέλα μέσα στην περιοχή, ζητάει πέναλτι, όχι λέει ο διαιτητής.

65' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βγαίνει ο Ποτουρίδης μπάινει ο Βαφέας.

70' Ο βοηθός σταματάει με υπόδειξη οφσάιντ τον Κουτσιανικούλη, μετά απ ωραίο συνδιασμό με τον Βουό, σε μια φάση που κατέληξη σε γκολ για τον ΟΦΗ (Μάνος), αλλά το παιχνίδι είχε σταματήσει.

78' Ωραία ατομική ποσπάθεια και σούτ του Κουτσιανικούλη, μπλοκάρει ο γκολκήπερ του Αρη.

80' Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Βουό και ο Πουρτουλίδης έκρυψαν την μπάλα, ο τελευταίος πλασάρει ο γκολκήπερ του Αρη μπλοκάρει.

ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΗ ΣΕ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Μεγάλη εμφάνιση απο τον ΟΦΗ.

83' Νέα μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ με το Μάνο να πλασάρει και τον γκολκήπερ του Αρη να μπλοκάρει.

84’ Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βγαίνει ο Κουτσιανικούλης και μπαίνει ο Ντίνας.

87' Φάτσα με το 3-0 ο ΟΦΗ ο Μάνος απέναντι στον τερματοφύλακα καθυστερεί και τον προλαβαίνουν οι αμυντικοί.

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 2-0