Άξιζε κάτι καλύτερο από τη φιλική ήττα ο ΟΦΗ...

Τα δώρα του ΠΟΑ που έφεραν παιδικά χαμόγελα και όσα θυμήθηκε ο Κώστας Φραντζέσκος...
Βαγγελιώ Χατζηπάνου-Γιαννουλάκη
Ποδόσφαιρο
28.07.2320:24
Η Βαγγελιώ Χατζηπάνου-Γιαννουλάκη επικρατέστερη για την προεδρία στον Εργοτέλη
Ο ΟΦΗ έκανε πολύ καλή εμφάνιση αλλά γνώρισε τη φιλική ήττα στο τελευταίο του φιλικό προετοιμασίας σε ολλανδικό έδαφος. Συγκεκριμένα αυτή τη φορά ηττήθηκε με 2-0 από την πάντα υπολογίσιμη Ουτρέχτη.
Στο 37' από προσπάθεια και ενέργεια του Ντίκο η κρητική ομάδα απείλησε για πρώτη φορά στο παιχνίδι.
Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 59', από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπόζντογκαν η ολλανδική ομάδα πήρε προβάδισμα. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ντίκο είχε δοκάρι και άγγιξε το 1-1 μετά από γύρισμα του Λάρσον.
Τελικά η Ουτρέχτη ήταν αυτή που βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα με δυνατό σουτ, στο 78' με τον ΟΦΗ να έχει νέα ευκαιρία με τον Λάρσον που δεν κατάφερε από πλάγια θέση να μειώσει το σκορ.
* ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Βούρος, Πασαλίδης, Καρό, Λάρσον, Αμπάντα, Ντιουσέ, Μεγιάδο, Ριέρα, Μπιφουμά, Ντίκο,
* Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Σωτηρίου, Τοράλ, Μπάκιτς, Λαμπρόπουλος, Φελίπε, Νέιρα, Σημαντηράκης
* Ουτρέχτη: Μπράντενχορστ, Τερ Άβεστ, Μποζντογκαν, Ελ Καρουάνι, Τόρνστρα, Λάμπιαντ, Σέουντγενς, Ράμζελαρ, Σανιάν, Βαν Ντερ Χορν, Λίντμπεργκ.