22 Νοεμβρίου 2019

Η Δόξα Δράμας σημείωσε πολύτιμη νίκη με 3-1 επί του Πλατανιά στα Χανιά, σε αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία για την 6η ημέρα της Super League 2.

Ο Πλατανιάς προηγήθηκε στο 42΄ με σουτ του Νίλι που σημείωσε το τρίτο του τέρμα στη διοργάνωση, αλλά οι Χανιώτες δεν κατάφεραν να χαρούν για πολύ το προβάδισμα, αφού στο 45΄ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με κοντινή προβολή του Ρόβα.
Τη νίκη πήρε η ομάδα της Δόξας με δύο τέρματα στο Β΄ 45λεπτο,που σημείωσαν ο Κρητικός στο 76΄ με σουτ μέσα από την περιοχή και ο Ιωαννίδης στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι, που κέρδισε ο ίδιος από τον Καραγκούνη.