02 Αυγούστου 2021

Το χάλκινο μετάλλιο στους κρίκους κατέκτησε ο εκπληκτικός Λευτέρης Πετρούνιας στους 32ους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Ο Άρχοντας των Κρίκων για δεύτερη διαδοχική φορά, βρέθηκε στο βάθρο των Ολυμπιακών Αγώνων αφού κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό των κρίκων στο Τόκιο.

Μία μικρή αστάθεια στην έξοδο, έγινε η αιτία να στερεθεί ο Λευτέρης Πετρούνιας ένα δεύτερο διαδοχικό χρυσό μετάλλιο σε Ολυμπιακούς Αγώνες.

Ο Έλληνας Πρωταθλητής, κατέκτησε πριν από λίγη ώρα το χάλκινο μετάλλιο στους κρίκους των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο, καθώς βαθμολογήθηκε με 15.200, ενώ στο πρώτο σκαλί του βάθρου θα ανεβεί ο Κινέζος, Γιανγκ Λιού (15.500β.) και στο δεύτερο ο συμπατριώτης του, Χάο Γιου (15.300).

Υπενθυμίζουμε πως ο Λευτέρης Πετρούνιας βαθμολογήθηκε με 15.333 και προκρίθηκε πρώτος και καλύτερος για τον τελικό.