11 Φεβρουαρίου 2024

Τα κορίτσια του ΟΦΗ, κοίταξαν στα μάτια την ομάδα-φόβητρο της κατηγορίας, τον Ηρακλή Κηφισιάς που είναι πρώτος και αήττητος με 16 νίκες σε ισάριθμους αγώνες (!) στην Α2 βόλει, αλλά τελικά δεν απέφυγαν την ήττα με 3-0 σετ, στο κλειστό γυμναστήριο του Βαρδινογιάννειου Αθλητικού Κέντρου.

Οι φιλοξενούμενες, με κορυφαία την πολύπειρη Κολομβιανή διαγώνιο Αγκούλο και την έμπειρη ακραία Αργυροπούλου, είχαν τον τρόπο να ξεφύγουν απο την πίεση του ΟΦΗ, σε στιγμές που τους έβαλαν δύσκολα, στο παιχνίδι.

Διαιτητές: Κόκας, Καραπουλάκης,

ΟΦΗ (Νίκος Προύφας): Καλουτσάκη, Αραμπατζή, Παπουλίδου, Βυνιχάκη, Πιτσούλη, Κοζωνάκη, Βεργετάκη, Φανιουδάκη Ελ., Πρινιωτάκη, Μαριάτου, Φανιουδάκη Ν., Μπελενιώτη, Παπαδάκη, Ματαλλιωτάκη

12.ΑΕ Αμπελοκήπων 0

Νίκη που τον σταθεροποιεί στην 3η θέση πέτυχε ο Ν. ΟΠΕ Ρεθύμνου με 3-0 σετ κόντρα στην ΑΕΠ Ολυμπιάς, ενώ η ΓΕΗ ηττήθηκε (με το ίδιο σκορ) εκτός έδρας από την ΑΕ Αρμενίων για την Α2 βολει ανδρών.