Η πολωνική Μπογκόρια του Παναγιώτη Γκιώνη κατέκτησε τη 2η θέση

Η Ντζιάλντοβο από την Πολωνία είναι η πρωταθλήτρια του Europe Cup ...

Όλα τα ζώδια 27/04

Πώς θα είναι η Σάββατό σου; Τι προβλέπει το ζώδιο και ο ωροσκόπος για ...

Το πρώτο της μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας πανηγύρισε η ελληνική αποστολή

Kωπηλασία: «Ασημένιες» Φίτσιου και Κοντού στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ...

Ο καιρός σήμερα 26/04/2024

Αραιές νεφώσεις κατά τόπους πιο πυκνές κυρίως τις μεσημβρινές και ...

Την Κυριακή θα διεξαχθεί η αναμέτρηση ΟΦΗ – Σειρήνες Γρεβενών

Tην Κυριακή ΟΦΗ – Σειρήνες Γρεβενών   Την Κυριακή 28/04/2024 ...

Το ανέκδοτο της ημέρας

Πάει μια κυρία να μπει στη θάλασσα και βλέπει ένα γύφτο να κολυμπάει ...

Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ 1-1

Αστέρας και ΟΦΗ είχαν ευκαιρίες για περισσότερα γκολ-Εκλεισε τη σεζόν ...

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Αναλυτικά όλες οι επιλογές... Οι αγώνες για τα πλέι άουτ της Super ...

Παρακολουθήστε σε απευθείας μετάδοση την αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων ΝΕΑΠΟΛΗ και ΑΟΤ

Παρακολουθήστε σε απευθείας μετάδοση με live streaming ολόκληρη την ...

Σήμερα 26 Απριλίου γιορτάζουν

Ο Δημοσθένης Μιχαλεντζάκης ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του ευρωπαϊκού βάθρου

Παρά-Κολύμβηση: «Χρυσός» ο Μιχαλεντζάκης στη Μαδέιρα   Μετά ...

Όλα τα ζώδια 26/04

Πώς θα είναι η Παρασκευή σου; Τι προβλέπει το ζώδιο και ο ωροσκόπος ...

Σε μία λαμπερή τελετή στο Παναθηναϊκό Στάδιο, η Ελλάδα παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα

Η Ελλάδα αποχαιρέτησε με συγκίνηση και υπερηφάνεια την Ολυμπιακή ...

Απρίλιος 26th, 2024
Γενικά αίθριος ο καιρός σήμερα Παρασκευή 26 Απριλίου, με μικρή άνοδο ...

Η Ελισάβετ Τελτσίδου αναδείχθηκε δεύτερη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Ζάγκρεμπ

Tζούντο: «Ασημένια» η Τελτσίδου στο Ευρωπαϊκό! Η Ελισάβετ ...

Πάει μια μαμά με το μωρό στην αγκαλιά της στο ζωολογικό κήπο και ...

H ελληνική ιστιοπλοΐα κατάφερε να εξασφαλίσει την εκπροσώπησή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες

Ιστιοπλοΐα: Κοκκαλάνης, Μαρμενίδης και τα αδέλφια Σπανάκη προκρίθηκαν ...

Αναλυτικά όλες οι επιλογές...   Το δεύτερο παιχνίδι του ...

Ιστορία έγραψε στο Ρίμινι ο Λευτέρης Πετρούνιας

Ευρωπαϊκό γυμναστικής: Ο Πετρούνιας κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο για ...

Σήμερα 25 Απριλίου γιορτάζουν

Κλήρωση Tζόκερ-Πρότο 25/04/2024

ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ 2745 ΣΤΙΣ 25/4/2024   ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΣΤΗΛΗ 6 32 33 ...

Όλα τα ζώδια 25/04

Πώς θα είναι η Πέμπτη σου; Τι προβλέπει το ζώδιο και ο ωροσκόπος για ...

Λύγισε με 3-0 απόψε 25/04 η Μπογκόρια του Παναγιώτη Γκιώνη στον πρώτο πολωνικό «εμφύλιο»

Έχασε 3-0 στον πρώτο τελικό του Europe Cup η Μπογκόρια του Γκιώνη, τα ...

Ο καιρός σήμερα 25/04/2024

Παραμένει συννεφιασμένος ο καιρός σχεδόν σε όλη τη χώρα με βροχές και ...

Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ 95-79

Απρίλιος 25th, 2024
Ο Παναθηναϊκός με ένα εντυπωσιακό επιμέρους 31-1 στο δεύτερο ...

Ανεκδοτάρα με Θανάση: Κάποιος, κάπου, κάποτε είχε ένα θεματάκι: όπου ...

Η Μικτή Κ14 ΕΠΣΗ αναχωρεί απόψε το απόγευμα για την Λιβαδειά

«Πετάει» για Αθήνα και πάει Λιβαδειά η Μικτή Κ14 ΕΠΣΗ   Μία ...

Αναλυτικά όλες οι επιλογές...     Το δεύτερο παιχνίδι ...

Η γυναικεία ομάδα του ΟΦΗ νίκησε στα Τρίκαλα την τοπική ομάδα με 2-0 και προκρίθηκε στα ημιτελικά

Κύπελλο Ελλάδας: Στα ημιτελικά η γυναικεία ομάδα του ΟΦΗ, 2-0 στα ...

Σήμερα 24 Απριλίου γιορτάζουν

Όλα τα ζώδια 24/04

Πώς θα είναι η Τετάρτη σου; Τι προβλέπει το ζώδιο και ο ωροσκόπος για ...

Ο Ολυμπιακός «έσπασε» την έδρα της Μπαρτσελόνα επικρατώντας με 77-75

Εκπορθητής Ολυμπιακός έστησε πάρτι στο «Παλάου» και την… έσπασε στην ...

Ο καιρός σήμερα 24/04/2024

Σύννεφα και αφρικανική σκόνη θα «σκεπάσουν» και σήμερα Τετάρτη (24/4) ...

Με όλες τις… τιμές γιορτάστηκε χτες 23/04 η Παγκόσμια Ημέρα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης

Με 700 καταγεγραμμένες εκδηλώσεις ο κόσμος γιόρτασε την Παγκόσμια ...
24 Σεπτεμβρίου 2023

O ΟΦΗ αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Ατρόμητο στο Ηράκλειο χάνοντας τους πρώτους βαθμούς στο γήπεδο του για το φετινό πρωτάθλημα της Super League.

Mε γκολ του Γιουμπιτάνα στο 86ο λεπτό η Αθηναϊκή ομάδα… έκλεψε μέσα από τα χέρια του ΟΦΗ τη νίκη και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο “Θ. Βαρδινογιάννης” στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League. Η Κρητική ομάδα είχε δύο δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο, δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες και το πλήρωσε.

O Aτρόμητος ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και μάλιστα στο 4ο λεπτό, κατάφερε να απειλήσει, με τον Ανγκιέλσκι που πήρε τη μπάλα και έκανε το σουτ, με αυτή να καταλήγει κόρνερ, ενώ στη συνέχεια η προσπάθεια του Ρομπάιγ κατέληξε λίγο δίπλα από το δοκάρι. Στο 12ο λεπτό, ήρθε και η πρώτη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Φελίπε πήρε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και σούταρε, ενώ στη συνέχεια ο Τσιντώτας μπλόκαρε την προσπάθεια του Μπάκιτς. Ο Ατρόμητος συνέχισε δυνατά, με τον Κεσχρίντα να δοκιμάζει το σουτ, με τη μπάλα να περνά άουτ. Στο 20ο λεπτό, οι Κρητικοί πάτησαν απειλητικά την αντίπαλη περιοχή όμως ο Τοράλ δεν κατάφερε να σκοράρει από πλεονεκτική θέση.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία για τον ΟΦΗ ήρθε στο 27ο λεπτό, με τον Μπάκιτς να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε και πέρασε δίπλα από την εστία του Τσιντώτα. Η απάντηση του Ατρομήτου ήταν άμεση, με τον Κεσχρίντα να κάνει το γύρισμα, ο Πασαλίδης απομάκρυνε πάνω στον Ρομπάιγ και εκείνος έκανε το σουτ σε κενή εστία με τον στόπερ των Περιστεριωτών να απομακρύνει πάνω στη γραμμή. Στο 33ο λεπτό, ο Φελίπε βρήκε δίχτυα ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του

Ο Ατρόμητος απάντησε άμεσα με τη σέντρα του Βαλένσια να περνά από όλους και να καταλήγει άουτ.

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε το δεύτερο μέρος με… δοκάρι. Ο Ρομπάιγ έκανε τη σέντρα, ο Βαλένσια έκανε το σουτ όμως η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν δυνατά, με τον Κούντε να επιχειρεί το σουτ από μακριά και τον Σωτηρίου να προχωρά σε σωτήρια απόκρουση. Ακόμη ένα δοκάρι στο ματς αυτή τη φορά για τον ΟΦΗ. Ο Τοράλ συνεργάστηκε άψογα με τον Βούρο, ο οποίος εκτέλεσε με τη μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι του Τσιντώτα.

Στο 77ο λεπτό, ο Μοσκέρα με εξαιρετική ενέργεια μέσα στην περιοχή, έκανε το πλασέ, με τη μπάλα να σταματά και πάλι στη δοκό του Έλληνα κίπερ.

Τα χρονικά περιθώρια στένευαν για τον Ατρόμητο που προσπάθησε έστω στα τελευταία λεπτά να πετύχει το τέρμα της ισοφάρισης. Τελικά στο 86ο λεπτό, ο Γιουμπιτάνα βρήκε το πολυπόθητο τέρμα και… έφερε την απόλυτη ισορροπία στο ματς.

Στα τελευταία λεπτά, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πάρουν ξανά το προβάδισμα, όμως οι προσπάθειές τους δεν απέδωσαν καρπούς με το 1-1 να παραμένει και τον Ατρόμητο να παίρνει σημαντικό βαθμό στην Κρήτη.

Έτσι, o ΟΦΗ έμεινε στην τρίτη θέση με 8 βαθμούς, ενώ οι Περιστεριώτες πήραν μόλις τον δεύτερο στο πρωτάθλημα και βρίσκονται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

ΓΚΟΛ: 33′ Φελίπε / 86′ Γιουμπιτάνα
Κίτρινες: 18′ Μεγιάδο, 48′ Βούρος, 60′ Πασαλίδης / 45′ Φριντζόνσον, 74′ Ασεβέδο , 76′ Γιουμπιτάνα, 78′ Κεχρίντα