12 Μαρτίου 2023

Στην κορυφή της Ευρώπης ο 15χρονος Ιωάννης ΖαϊμάκηςΣτην κορυφή της Ευρώπης ο 15χρονος Ιωάννης Ζαϊμάκης

Σπουδαία επιτυχία για τον αθλητή του "Αθλόπολις" στη Γαλλία...
Πρωταθλητής Ευρώπης αναδείχθηκε ο 15χρονος αθλητής του «ΑΜΤ Αθλόπολις» Ιωάννης Ζαϊμάκης, στην κατηγορία -16 -66kg, στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ζίου Ζίτσου που διεξάγεται στο Verquin της Γαλλίας.

Ο νεαρός πρωταθλητής επικράτησε στον τελικό του Σουηδού Wendt Willhelm με full ippon και ανέβηκε στο κορυφαίο σκαλί του βάθρου.Ο Ιωάννης Ζαϊμάκης συνοδεύεται από τον προπονητή και πατέρα του Γιώργο Ζαϊμάκη, ο οποίος δήλωσε απόλυτα ικανοποιημένος και χαρούμενος για το αποτέλεσμα και την εμφάνιση του αθλητή του.Η προσπάθεια για το Αθλόπολις συνεχίζεται σήμερα με την Ηρακλειώτισσα αθλήτρια Ψυλλάκη Σοφία που αγωνίζεται στην κατηγορία -21 - 57kg.
Από:Πετρούτσου Μαρία

neakriti.gr

Σας ευχαριστούμε που αφιερώσατε χρόνο για να διαβάσετε αυτό το άρθρο.

Όλα τα ζώδια 12/02

Το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών κατέκτησε ο Γιάννης Καργιωτάκης