29 Ιουνίου 2022

Αργυρό μετάλλιο και δεύτερη θέση για την αθλήτρια του ΟΦΗ Ελευθερία Φετφατζή στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Beach Volley Κ19

Το αργυρό μετάλλιο και τη δεύτερη θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ19 που έγινε στην Καστοριά, κατέκτησε η αθλήτρια του ΟΦΗ, Ελευθερία Φετφατζή (δεξιά καθιστή στην φωτογραφία).
Μαζί με την συναθλήτρια της Ιωάννα Κοτζεδάκη (απο τη ΓΕΗ), ηττήθηκαν στον τελικό της διοργάνωσης με 2-1 στο ται-μπρέικ με 15-10 (τα σετ: 21-15, 18-15, 15-10).
Είναι χαρακτηριστικό, ότι, τα δυο κορίτσια απο το Ηράκλειο, έφτασαν πολύ κοντά στο χρυσό και την πρώτη θέση, καθώς στο ται-μπρέικ προηγήθηκαν με 9-1, αλλά δεν κατάφεραν να κλείσουν το παιχνίδι και οι αντίπαλες τους, με μια επική ανατροπή, πήραν τη νίκη και την πρώτη θέση.
Στην ίδια διοργάνωση, η αθλήτρια του ΟΦΗ Θέμις Ματαλλιωτάκη, πήρε την ένατη θέση με την παρτενέρ της Ελένη Καλουτσάκη απο την Αθλεση.
Oι αθλήτριες Ελευθερία Φανιουδάκη και Νικολέτα Φανιουδάκη (Πήγασος), που επίσης συμμετείχαν απο το Ηράκλειο, στους αγώνες πήραν την 5η θέση.
Τις αθλήτριες συνόδευσε στην Καστοριά, ο προπονητής του ΟΦΗ, Νίκος Προύφας.