13 Φεβρουαρίου 2024

Το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό των 100μ. ύπτιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Ντόχα κατέκτησε ο Απόστολος Χρήστου, ενώ ο Βαγγέλης Μακρυγιάννης τερμάτισε στην τέταρτη θέση!

Χάλκινος στα 100μ. ύπτιο του ο Χρήστου τεταρτος ο Μακρυγιάννης

Ο Πρωταθλητής Ευρώπης πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στον τελικό των 100μ. ύπτιο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται στην Ντόχα του Κατάρ, τερματίζοντας στην 3η θέση με 53.36 και κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο!

Πολύ καλή παρουσία και από τον Βαγγέλη Μακρυγιάννη, ο οποίος επίσης συμμετείχε στον τελικό, τερματίζοντας σε χρόνο 53.38 και παίρνοντας την τέταρτη θέση.
Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Αμερικανός, Χάντερ Άρμστρονγκ, ο οποίος πήρε τη νίκη σε χρόνο 52.68, ενώ στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Ισπανός, Ούγκο Γκονθάλεθ (52.70).