02 Απριλίου 2018

Σοφία Ράλλη και Αριστέα Κυρίτση κατέκτησαν μετάλλια στον διεθνή αγώνα Αλπικών που διεξήχθη στο Μπάνσκο της Βουλγαρίας

Με δύο μετάλλια ολοκλήρωσε η ελληνική ομάδα την αποστολή της στον διεθνή αγώνα Αλπικών που διεξήχθη στο Μπάνσκο της Βουλγαρίας μεταξύ 29 και 30 Μαρτίου.

Η Σοφία Ράλλη τερμάτισε στη 2η θέση στο αγώνισμα της τεχνικής κατάβασης και η Αριστέα Κυρίτση στο αγώνισμα της γιγαντιαίας τεχνικής κατάβασης κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο.

Στην κατηγορία αντρών, η επίδοση του Γιάννη Πρώιου στο αγώνισμα της γιγαντιαίας τεχνικής κατάβασης ήταν εξαιρετική (9ος, και 31,41 βαθμούς FIS), αφού έκανε ατομικό ρεκόρ συγκομιδής βαθμών και βελτίωσε τη διεθνή βαθμολογία του.