12 Νοεμβρίου 2017

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν και πάλι εκπληκτικός και τους Μιλγουόκι Μπακς να επικρατούν εύκολα των Λος Άντζελες Λέικερς με 98-90.

Στο τέλος της τρίτης περιόδου, η διαφορά ήταν στο +10 υπέρ των Μπακς, 77-67, χάρη σε επιμέρους σκορ 13-4, και στην τελευταία περίοδο η διαφορά διατηρήθηκε σε διψήφια νούμερα με την ομάδα του Τζέισον Κιντ να μην απειλείται καθόλου, έχοντας για “όπλο” την πολύ καλή άμυνά της, αφού για δεύτερο σερί ματς υποχρέωσε τον αντίπαλό της να μην πετύχει πάνω από 90 πόντους.

Στα 40 λεπτά που αγωνίστηκε, ο Αντετοκούνμπο ήταν εξαιρετικός στην άμυνα, 15 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα, ενώ στην επίθεση έβαλε 33 πόντους (12/19 σουτ, 9/11 βολές). Από την απέναντι μεριά, πήγε στράφι το τριπλ-νταμπλ του Λόνζο Μπολ, που είχε 19 πόντους, 12 ριμπάουντ, 13 ασίστ, 3 κλεψίματα και 4 τάπες.

Μπακς: Μίντλετον 13, Αντετοκούνμπο 33, Χένσο 8, Μπλέντσο 11, Ντελαβεντόβα 10, Μέικερ 2, Μπρόγκντον 16, Λίγκινς 5

Λέικερς: Ίνγκραμ 8, Κούζμα 21, Λόπεζ 10, Κάλντγουελ-Πόουπ 7, Μπολ 19, Κλάρκσον 8, Ραντλ 17