29 Σεπτεμβρίου 2023

Βαλκανικό Πρωτάθλημα Πυγμαχίας: «Χάλκινος» ο Ψυχογιός, στον τελικό η Μαυρομάτη

Ο Διονύσης Ψυχογιός κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Πυγμαχίας, ενώ η Εβελίνα Μαυρομάτη πήρε την πρόκριση στον τελικό.

Διπλή εκπροσώπηση στο Βαλκανικό πρωτάθλημα Elite Ανδρών/Γυναικών στη Βουλγαρία έχει το τμήμα πυγμαχίας του Ολυμπιακού.

Ο Διονύσης Ψυχογιός του Ολυμπιακού χάρισε το χάλκινο μετάλλιο στην Εθνική μας ομάδα, αφού στον μικρό τελικό των 86 κ. ανδρών της διοργάνωσης της Βουλγαρίας, μετά από μία συναρπαστική «μάχη», γεμάτη θέαμα και εντυπωσιακά χτυπήματα, ηττήθηκε από τον Κρίστιαν Ντιμιτρόβ, κατακτώντας την τρίτη θέση.

Όσον αφορά στην «ερυθρόλευκη» Εβελίνα Μαυρομάτη, προκρίθηκε στον τελικό των 66 κ. γυναικών του Βαλκανικού πρωταθλήματος της Βουλγαρίας, αφού στον ημιτελικό, αντιμετώπισε την Γκρέτι Αλίνα από τη Ρουμανία, την οποία νίκησε, μετά από εξαιρετική εμφάνιση.

fosonline.gr

Σήμερα 29 Σεπτεμβρίου γιορτάζουν

Παραολυμπιακοί Αγώνες:τα μέλη ψήφισαν με 74-65 κατά της πρότασης για πλήρη απαγόρευση της Ρωσίας