Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης επικράτησε 1-0 του Κεραυνού Πέρνης, ενώ η Καβάλα νίκησε 2-1 τον Ορφέα στην Ξάνθη.
Στον 2ο όμιλο, η Βέροια πήρε άνετη εκτός έδρας νίκη με 4-0 επί του Μελιτέα Μελίτης, ενώ Αγροτικός Αστέρας και Άρης Παλαιοχωρίου έμειναν στο 2-2.
Στον 3ο όμιλο, ο Τηλυκράτης πήρε τη νίκη με 2-1 στην Καστοριά επί του Μ. Αλέξανδρου Καλλιθέας.
Στον 5ο όμιλο, ο Ατσαλένιος πήρε σπουδαία νίκη με 3-0 επί του Εθνικού, ενώ ο ΟΦ Ιεράπετρας διέλυσε με 4-1 την ΑΕ Νεάπολης.
Στον 6ο όμιλο, ο Διαγόρας νίκησε 2-0 τον Πανμοβριακό.
Στον 7ο όμιλο, Αιγάλεω και Ηλυσιακός συνέχισαν με νίκες κόντρα σε Αιολικό και Καλλιθέα αντίστοιχα.
Στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα έμεινε στο 0-0 με τον ΑΟ Κατασταρίου, ενώ ο Ασπρόπυργος επιβλήθηκε 4-0 του Μανδραϊκού.
1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου – Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0 (32′-83′ Καριοφύλλης)
Πανσερραϊκός – Άρης Αβάτου 2-1 (76′-89′ Γκούρτσας / 48′ αυτογκόλ)
ΑΕ Καλαμπακίου – Αετός Ορφανού 3-0 (24′ Κλογκέρι, 50′ Σαββίδης, 90′ Λάμπρου)
Νέστος Χρυσούπολης – Κεραυνός Πέρνης 1-0 (58′ Μπέλιτς)
Εθνικός Αλεξ/πολης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0 (84′ αυτογκόλ)
Ορφέας Ξάνθης – Καβάλα 1-2 (24′ Μαυρόπουλος / 11′ Μαρκόπουλος, 56′ Παπαδόπουλος)
Ασπίδα Ξάνθης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 0-2 (14′-80′ Στοΐνοβιτς)
Η βαθμολογία
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΑ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ |
ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ |
1 |
Νέστος Χρυσούπολης |
19 |
49 |
38 |
10 |
2 |
Καβάλα ΑΟ |
19 |
45 |
41 |
5 |
3 |
Απόλλων Παραλιμνίου |
19 |
33 |
23 |
14 |
4 |
Αετός Ορφανού |
19 |
32 |
31 |
21 |
5 |
Πανσερραϊκός |
19 |
32 |
31 |
18 |
6 |
Ορφέας Puma Ξάνθης |
19 |
28 |
25 |
22 |
7 |
Άρης Αβάτου |
19 |
28 |
19 |
15 |
8 |
Κεραυνός Πέρνης |
19 |
27 |
17 |
14 |
9 |
Αλέξανδρος Κιλκίς |
19 |
26 |
17 |
13 |
10 |
ΑΕ Καλαμπακίου |
19 |
22 |
12 |
18 |
11 |
Εθνικός Αλεξανδρούπολης |
19 |
15 |
17 |
34 |
12 |
ΠΑΟ Κοσμίου |
19 |
13 |
17 |
38 |
13 |
Εθνικός Σιδηροκάστρου |
19 |
10 |
8 |
34 |
14 |
Ασπίς Ξάνθης |
19 |
10 |
9 |
49 |
2ος όμιλος
ΠΑΟ Κουφαλίων – Ολυμπιακός Κυμίνων 2-0 (6′ Ζαγναφέρης, 42′ Χατζής)
Μελιτέας Μελίτης – Βέροια 0-4 (13′ Τσικόπουλος, 22′ Μουρατίδης, 83′ Κανούλας πεν, 90′ Σκαθαρούδης)
Αγροτικός Αστέρας – Άρης Παλαιοχωρίου 2-2 (24′ Βουτσιάς, 84′ / 9′-32′ Σιμόνι)
Εδεσσαϊκός – Αλμωπός Αριδαίας 1-0 (38′ Τούφας)
ΑΣ Γιαννιτσά – ΑΠΕ Λαγκαδά 3-0 (8′ Μουρίκι, 23′ Θεοδωρίδης πεν, 41′ Παντελίδης)
Νίκη Αγκαθιάς – ΠΟ Τριγλίας 3-0 (23′-42′ Προβατίδης, 68′ Σούκιας)
Μακεδονικός – Ερμής Αμυνταίου 1-1 (54′ Καρλόπουλος πεν / 45+ Τσολάκης)
Η Βαθμολογία
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΑ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ |
ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ |
1 |
Βέροια |
18 |
42 |
39 |
12 |
2 |
Άρης Παλαιοχωρίου |
19 |
40 |
35 |
20 |
3 |
Νίκη Αγκαθιάς |
19 |
39 |
23 |
8 |
4 |
ΠΟ Τρίγλιας |
19 |
34 |
21 |
17 |
5 |
Εδεσσαϊκός |
19 |
33 |
33 |
10 |
6 |
Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου |
19 |
29 |
22 |
18 |
7 |
Αλμωπός Αριδαίας |
19 |
28 |
22 |
13 |
8 |
ΑΣ Γιαννιτσά |
18 |
26 |
22 |
17 |
9 |
Μακεδονικός |
19 |
25 |
23 |
23 |
10 |
Ολυμπιακός Κυμίνων |
18 |
17 |
8 |
19 |
11 |
ΠΑΟ Κουφαλίων |
19 |
16 |
17 |
32 |
12 |
Λαγκαδάς |
19 |
13 |
13 |
31 |
13 |
Ερμής Αμυνταίου |
19 |
12 |
18 |
36 |
14 |
Μελιτεύς Μελίτης |
18 |
5 |
16 |
56 |
3ος όμιλος
Μακεδονικός Φούφα – Γρεβενά Αεράτα 6-0 (10′ Τοπάλης πεν, 32′ Καλογιαννίδης, 64′-87′ Μαυροματίδης, 74′ Ρουγκάτσος, 90+ Τουλουμενίδης)
Μακεδονικός Σιάτιστας – Αχέρων Καναλακίου 1-2
Σούλι Παραμυθιάς – Θεσπρωτός 0-0
Θρίαμβος Σερβιανών – ΑΕ Λευκίμμης 2-2 (74′, 90+ πεν / 79′, 90′ Τσόφλιος)
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Τηλυκράτης 1-2 (51′ Νικολόπουλος / 86′-90+ Κολοβός)
Ναυπακτιακός – ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α.
Η Βαθμολογία
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΑ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ |
ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ |
1 |
Μακεδονικός Φούφα |
17 |
34 |
31 |
15 |
2 |
Κρόνος Αργυράδων |
17 |
33 |
19 |
8 |
3 |
ΑΕ Λευκίμμης |
17 |
32 |
34 |
12 |
4 |
Ναυπακτιακός Αστέρας |
17 |
32 |
29 |
14 |
5 |
Αχέρων Καναλακίου |
17 |
28 |
22 |
13 |
6 |
Σούλι Παραμυθίας |
17 |
27 |
21 |
15 |
7 |
Τηλυκράτης 2014 |
18 |
27 |
19 |
17 |
8 |
Θεσπρωτός |
17 |
26 |
19 |
10 |
9 |
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας |
17 |
23 |
22 |
23 |
10 |
Θρίαμβος Σερβιανών |
17 |
22 |
19 |
15 |
11 |
Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ |
18 |
13 |
17 |
30 |
12 |
Γρεβενά Αεράτα |
16 |
5 |
7 |
55 |
13 |
ΑΟ Φλωριάδας |
15 |
-7 |
3 |
35 |
* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών
4ος όμιλος
ΑΟ Σελλάνων – Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-2 (41′ Κόντος πεν / 22′ Χάμος, 81′)
Αστέρας Ιτέας – Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0 (62′ Γκούρα, 68′ Κακκάβας)
ΑΣ Μετέωρα – ΓΣ Αλμυρού 0-3 (13′ Γκίκα, 79′, 84′ )
Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου 2-0 (1′ Ζγκούρη, 34′ Οικονομόπουλος)
Πιερικός – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-0
Θησέας Αγριάς – Φωκικός 2-0 (60′, 82′ )
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Στυλίδας 0-3 α.α.
Η Βαθμολογία
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΑ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ |
ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ |
1 |
Ολυμπιακός Βόλου |
19 |
50 |
48 |
10 |
2 |
Νίκη Βόλου |
19 |
50 |
50 |
6 |
3 |
Αστέρας Ιτέας |
19 |
34 |
26 |
18 |
4 |
Μετέωρα ΑΣ |
18 |
30 |
27 |
17 |
5 |
Οικονόμος Τσαριτσάνης |
19 |
26 |
22 |
26 |
6 |
ΑΟ Σελλάνων |
19 |
25 |
21 |
20 |
7 |
Αλμυρός |
18 |
23 |
17 |
15 |
8 |
Θησέας Αγριάς |
18 |
26 |
18 |
23 |
9 |
Απόλλων Μακρυχωρίου |
19 |
21 |
16 |
25 |
10 |
Πιερικός |
18 |
20 |
22 |
26 |
11 |
Α.Ο. Στυλίς |
19 |
20 |
18 |
40 |
12 |
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας |
18 |
17 |
19 |
28 |
13 |
Φωκικός |
19 |
13 |
10 |
27 |
14 |
Αναγέννηση Καρδίτσας |
15 |
-5 |
7 |
40 |
* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στην Αναγέννηση Καρδίτσας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 6 βαθμών.
5ος όμιλος
Ατρόμητος Πειραιά – ΑΟ Επισκοπής 1-3 (45′ Συράκος / 9′-53′ Τίρα, 34′ Κατσικοκέρης)
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ιωνικός 0-0
Ατσαλένιος – Εθνικός 3-0 (3′ Καϊμακαμούδης, 57′, 75′ )
ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΕ Νεάπολης 4-1 (9′ Παπαδόπουλος πεν, 22′-39′ Μαρτσάκης, 56′ Βιγιαφάνε / 68′ Βασιλόπουλος)
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Αμπελακιακός 2-1 (48′ Τσίτας, 60′ Μποτωνάκης / 27′ Σταφσουλάι)
Προοδευτική – ΑΠΟ Κερατσίνι 2-2 (23′, Σαραντόπουλος, 81′ Ντάλλας / 21′, 33′ Ψυχογιός)
Η Βαθμολογία
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΑ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ |
ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ |
1 |
Ιεράπετρα |
18 |
35 |
30 |
10 |
2 |
Εθνικός |
17 |
34 |
24 |
13 |
3 |
Γιούχτας |
17 |
33 |
24 |
10 |
4 |
Ιωνικός |
18 |
33 |
24 |
9 |
5 |
ΑΟ Επισκοπής |
17 |
28 |
29 |
17 |
6 |
Κερατσίνι |
18 |
27 |
21 |
19 |
7 |
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ |
17 |
23 |
16 |
16 |
8 |
Ατσαλένιος |
17 |
21 |
13 |
12 |
9 |
Προοδευτική |
18 |
20 |
13 |
18 |
10 |
Αμπελακιακός Σ.Φ.Α.Σ. |
17 |
18 |
13 |
20 |
11 |
ΑΟ Παλαιοχώρας |
18 |
16 |
18 |
31 |
12 |
Ατρόμητος Πειραιά |
18 |
9 |
11 |
34 |
13 |
ΑΕ Νεάπολης |
18 |
9 |
12 |
39 |
6ος όμιλος
Φοίβος Κρεμαστής – Ιάλυσος 0-2 (16/2)
Διαγόρας Ρόδου – Πανμοβριακός 3-0 (33′-53′ Δήμας, 82′ Γλυνός)
Θύελλα Ραφήνας – Νίκη Τραγανού 0-0
Πανηλειακός – Διαγόρας Βραχνέικων 0-1 (10′ Παπαδόπουλος)
Αστέρας Αμαλιάδας – Αχαρναϊκός 0-4 (13′, 23′, 49′, 57′ )
ΠΑΟ Βάρδας – Παναιγιάλειος 2-1 (8′-90+ Μικελάτος / 90′ Πανάρετος)
Η Βαθμολογία
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΑ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ |
ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ |
1 |
Ιάλυσος |
18 |
47 |
34 |
6 |
2 |
Διαγόρας Ρόδου |
18 |
41 |
30 |
7 |
3 |
ΠΑΟ Βάρδας |
18 |
33 |
28 |
17 |
4 |
Θύελλα Ραφήνας |
18 |
26 |
22 |
17 |
5 |
Παλληνιακός |
17 |
26 |
25 |
19 |
6 |
Πανηλειακός |
17 |
24 |
21 |
18 |
7 |
Διαγόρας Βραχνεΐκων |
17 |
24 |
20 |
14 |
8 |
Αχαρναϊκός |
17 |
20 |
18 |
12 |
9 |
Νίκη Τραγανού |
18 |
19 |
16 |
26 |
10 |
Πανμοβριακός |
17 |
16 |
13 |
24 |
11 |
Παναιγιάλειος |
18 |
15 |
15 |
29 |
12 |
Φοίβος Κρεμαστής |
18 |
12 |
9 |
27 |
13 |
Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου |
17 |
3 |
2 |
37 |
7ος όμιλος (17η αγωνιστική)
Πανθηραϊκός – Απόλλων Ερέτριας 1-0 (27′ Γαϊδαρτζής)
Χαραυγιακός – Άγιοι Ανάργυροι 1-0 (35′ Ρόππας)
Άγιος Ιερόθεος – ΠΑΣ Κόρινθος 3-0 (53′ Νικολέτος, 77′ Μακρίδης, 93′)
Ηλυσιακός – Καλλιθέα 2-1 (42′-65 πεν Μάλτσι / 76′ Κώστας)
ΑΟ Χαλκίς – Θύελλα Καμαρίου 1-1 (44′ Ντάμπος / 75′ Μαυρομάτης)
Αιγάλεω – Αιολικός 1-0 (30′ Βέρμπης)
Η Βαθμολογία
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΑ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ |
ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ |
1 |
Αιγάλεω |
17 |
44 |
33 |
11 |
2 |
Ηλυσιακός |
17 |
33 |
24 |
13 |
3 |
Αιολικός |
17 |
28 |
21 |
14 |
4 |
Πανθηραϊκός |
17 |
26 |
19 |
14 |
5 |
ΑΟ Αγ. Αναργύρων |
17 |
24 |
18 |
15 |
6 |
Άγιος Ιερόθεος |
17 |
23 |
25 |
19 |
7 |
Θύελλα Καμαρίου |
17 |
21 |
23 |
22 |
8 |
Χαραυγιακός |
17 |
20 |
12 |
12 |
9 |
Κόρινθος |
17 |
16 |
11 |
25 |
10 |
Καλλιθέα |
17 |
16 |
13 |
13 |
11 |
Χαλκίδα |
17 |
16 |
10 |
19 |
12 |
Απόλλων Ερέτριας |
17 |
6 |
9 |
43 |
8ος όμιλος
ΑΕ Πελλάνας – Παναρκαδικός 1-0 (16/2)
Καλαμάτα – ΑΟ Κατασταρίου 0-0
ΑΕ Ερμιονίδας – Αμβρυσσέας Διστόμου 2-1 (30′ Τριμπόνιας, 83′ Νικολόπουλος / 56′ Φωτόπουλος)
ΑΟ Εικοσιμίας – Αστέρας Βλαχιώτη 0-0
ΑΟ Υπάτου – Πάμισος 3-0 (36′, 40′, 90′ )
Παναργειακός – Ένωση Λέρνας 1-0 (63′ Μενδρινός πεν)
Ασπρόπυργος – Μανδραϊκός 4-0 (18′ Σταύρου, 22′ πεν-53′ Νατσιόπουλος, 62′ Δουκάκης πεν)
Η βαθμολογία
sportime.gr
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΑ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ |
ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ |
1 |
Καλαμάτα |
19 |
49 |
37 |
4 |
2 |
Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου |
19 |
45 |
42 |
8 |
3 |
Παναργειακός |
19 |
39 |
30 |
10 |
4 |
Ερμιονίδα |
19 |
33 |
23 |
11 |
5 |
ΑΟ Κατασταρίου |
19 |
30 |
24 |
16 |
6 |
Πέλλανας Καστορείου |
19 |
29 |
21 |
15 |
7 |
ΑΟ Ύπατου |
19 |
29 |
19 |
9 |
8 |
Παναρκαδικός |
19 |
25 |
28 |
26 |
9 |
Αστέρας Βλαχιώτη |
19 |
24 |
19 |
30 |
10 |
Αμβρυσσέας |
19 |
23 |
23 |
20 |
11 |
Μανδραϊκός |
19 |
21 |
17 |
25 |
12 |
Λέρνα |
19 |
15 |
14 |
24 |
13 |
Πάμισσος Μεσσήνης |
19 |
7 |
9 |
46 |
14 |
ΑΟ Εικοσιμίας |
19 |
2 |
0 |
62 |