03 Μαρτίου 2018

Ο προπονητής του ΟΦΗ Νίκος Παπαδόπουλος, δήλωσε τα παρακάτω στη συνέντευξη τύπου, μετά τη νίκη με 1-0 επί της Αναγέννησης Καρδίτσας στο Γεντί Κουλέ:

"Ακόμα μια σημαντική νίκη απέναντι σε ένα αντίπαλο που ξέραμε ότι θα παίξει αμυντικά, στο μισό γήπεδο. Θα προσπαθήσει να πάει σε αργό ρυθμό το παιχνίδι.

Μπήκαμε πολύ καλά στα πρώτα 20 λεπτά. Είχαμε ρυθμό, είχαμε φάσεις, είχαμε το γκολ.

Κατά την άποψη μου, εκεί μας έλειπε το καθαρό μυαλό στο πρώτο 20λεπτο, για να βάλουμε το δεύτερο γκολ και ίσως να ήταν πιο ήρεμα τα πράγματα.

Παρ ‘όλα αυτά η ομάδα έπαιξε εξίσου καλά και στο δεύτερο ημίχρονο.

Είχε την κυκλοφορία, ήταν δύσκολο να διασπάσουμε αυτήν την άμυνα.

Πολλές φορές τα καταφέραμε.

Στο δεύτερο ημίχρονο βγάλαμε και άλλες τελικές.

Πιστεύω ότι μας αδικεί το τελικό σκορ.

Παρ’ όλα αυτά η νίκη είναι σημαντική.

Και αυτή η νίκη μας δίνει τους τρείς βαθμούς.

Όπως έχω πεί και στους παίκτες μου, κανένας δεν θα μας χαριστεί.

Ολοι θα έρθουν για να δώσουν τα πάντα και να κόψουν βαθμούς από τον ΟΦΗ.

Αυτό που μένει τώρα είναι να χαρούμε μια μέρα αυτή τη νίκη και να πάμε στο επόμενο παιχνίδι, που είναι πολύ κοντά.

Συγχαρητήρια στους παίκτες για την προσπάθεια και τον κόσμο, για τη βοήθεια του, μέχρι το τελευταίο λεπτό».

-Ερχονται δυο παιχνίδια με τον Αιγινιακό εκτός έδρας και τα Τρίκαλα μέσα…

«Το καθένα παιχνίδι έχει την ιδιαιτερότητα του. Εμείς κοιτάζουμε το αμέσως επόμενο, που είναι στον Αιγινιακό.

Θα συναντήσουμε πιθανόν ένα κακό γήπεδο. Στις μέρες που μένουν θα πρέπει να δουλέψουμε και με βάση το πλάνο μας, να πάμε να πάρουμε τους τρείς βαθμούς.

Αυτό θα κοιτάξουμε. Το παιχνίδι με τα Τρίκαλα, θα το δούμε μετά».

-Υπήρχε κόπωση στην ομάδα;

«Εγω δεν είδα κούραση. Είδα ότι μέχρι το 90’ η ομάδα προσπαθούσε να βάλει γκολ. Πλαγιοκοπούσε, είχε τη μπάλα και έπαιζε. Εβγαλε φάσεις και συνεργασίες. Δεν είδα κούραση».