10 Σεπτεμβρίου 2016

Χωρίς να αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα, η Ρεάλ Μαδρίτης συνέτριψε 5-2 την Οσασούνα στο «Μπερναμπέου» και έκανε το «3 στα 3» στο ξεκίνημα του ισπανικού πρωταθλήματος.

Στην πρώτη του εμφάνιση για τη φετινή περίοδο, ο Κριστιάνο Ρονάλντο χρειάστηκε μόλις έξι λεπτά για να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και να ανοίξει το σκορ, αλλά την παράσταση «έκλεψαν» οι αμυντικοί των «μερένγκες», που σημείωσαν τα επόμενα τρία γκολ της ομάδας τους! Στο τελευταίο ημίωρο οι παίτκες του Ζινεντίν Ζιντάν χαλάρωσαν και οι Βάσκοι βρήκαν την ευκαιρία να σκοράρουν δύο φορές και να περιορίσουν την έκταση της ήττας τους.