Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Νεανίδων - Ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης με Καριώρη και Μικίσεβιτς το χρυσό στο Τεχνικό Ντουέτο, αλλά και στο Ομαδικό

Γιάννης Κορακής by Γιάννης Κορακής 26/09/2020 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΕΛΛΑΔΑ 0 0
Η Χανιώτισσα Βιολέτα Ζουζούνη χρυσή στο Τεχνικό Σόλο
Με πρωταγωνίστριες τη Βιολέτα Ζουζούνη στο Τεχνικό Σόλο, τις Δανάη Καριώρη και Αντριάνα Μικίσεβιτς του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης στο Τεχνικό Ντουέτο και τα «Σκαθάρια» του ΑΝΟΜ στο Τεχνικό Ομαδικό κύλησε η πρώτη μέρα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Καλλιτεχνικής (Συγχρονισμένης) Κολύμβησης Νεανίδων (Παρασκευή 25/9), στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ.

Στον τελικό του Τεχνικού Σόλο, η Βιολέτα Ζουζούνη του ΝΟ Χανίων κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο συγκεντρώνοντας 84.0647 βαθμούς, με την Ελένη Φραγκάκη του ΝΟΒΑ να παίρνει το ασημένιο μετάλλιο με 83.3259 βαθμούς, ενώ την τρίτη θέση πήρε η Δανάη Καριώρη του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης με 81.0628 βαθμούς.

Κωνσταντίνα Αγγελοπούλου (Ηρακλής) 71.6402
Στον τελικό στο Τεχνικού Ομαδικού, ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης ανέβηκε στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου με τη Βάγια-Σταυρούλα Ελένη, τη Γεωργία Ζώταλη, την Ελένη-Ηλιάνα Καραμάνη, την Πηνελόπη Καραμέσιου, τη Δανάη Καριώρη, την Αντριάνα Μισίκεβιτς, τη Βασιλική Μολώζη, και την Αικατερίνη Μπέκου, συγκεντρώνοντας 82.6987 βαθμούς, με την πρώτη τριάδα να συμπληρώνει ο ΝΟΒΑ (2η θέση) με 80.7401 βαθμούς και ο ΝΟ Χανίων (3η θέση) με 78.0051 βαθμούς.

Αρίων Γλυφάδας 63.2342
Στον τελικό του Τεχνικού Ντουέτου, η Δανάη Καριώρη με την Αντριάνα Μισίκεβιτς του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης πήραν την πρώτη θέση, συγκεντρώνοντας 82.3269 βαθμούς, η Ζωή Καραγγέλου με την Ελένη Φραγκάκη του ΝΟΒΑ πήραν τη δεύτερη θέση με 81.9849, ενώ τρίτες τερμάτισαν η Κρυσταλένια Γιαλαμά με την Σταματία Κανάκη του Ωρίωνα με 79.7280.