04 Δεκεμβρίου 2017

Ο προπονητής του ΟΦΗ Νίκος Παπαδόπουλος, ανέφερε τα παρακάτω στη συνέντευξη τύπου, μετά τη νίκη του Εργοτέλη, στο Παγκρήτιο στάδιο (2-4):

«Κάναμε ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο. Αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, πολύ γρήγορα ισοφαρίσαμε, βάλαμε και άλλα γκολ και θα μπορούσαμε να έχουμε βάλει ακόμα περισσότερα.
Αυτό πρέπει να το κοιτάξουμε.
Τις ομάδες σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να τις σκοτώνουμε.
Το είχα επισημάνει στους παίκτες μου ότι θα ήταν μια απλή πάσα, μια απλή παράλληλη πάσα για να βάλουμε τη μπάλα στα δίχτυα.
Παρ’ όλα αυτά στο ημίχρονο μπήκαμε με ένα υπέρ μας σκορ.
Ξοδέψαμε πολύ ενέργεια στο πρέσινγκ και είχαμε ένα δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, όπου εκεί άνευ λόγου γυρίσαμε πίσω και δεχθήκαμε ένα ακόμη γκολ.
Ανεπίτρεπτο για την ομάδα μας, να δεχθεί δυο γκολ.
Παρ’ όλα αυτά βγάλαμε ενέργεια, βγάλαμε πάθος και σκοράραμε ακόμη ένα γκολ.
Όλα τα ματς δίνουν τρείς βαθμούς.
Για μας είναι σημαντικό, ότι ανεβήκαμε στη βαθμολογία και όπως είπα ο στόχος είναι να πάμε ακόμα ψηλότερα και αν μην πέσουμε από τη θέση που είμαστε τώρα.
Σημαντική νίκη μέχρι την επόμενη.
Συγχαρητήρια στον κόσμο που μας βοήθησε.
Η βοήθεια του ήταν καταλυτική.
Θα πω για μια ακόμη φορά, να στηριχθεί αυτή η ομάδα, να στηριχθεί η διοίκηση και να πετύχουμε το στόχο.
Η χρονιά είναι πολύ σημαντική για την ομάδα μας.
Καλή συνέχεια στον Εργοτέλη.
Είναι μια ομάδα που παίζει ποδόσφαιρο.
Τους εύχομαι να πετύχουν τους στόχους τους».
-Για την εικόνα του ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο:
«Δεν ήταν εντολή να πάμε πίσω. Επρεπε να είμαστε πιο πιεστικοί.
Εγινε ασυναίσθητα. Ισως η πολύ ενέργεια που ξοδέψαμε, για να διαχειριστούμε το ματς.