13 Ιουνίου 2021

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 2-1 επί του Απόλλωνα Σμύρνης, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Νωρίς προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 4ο λεπτό. Ο Μουστάκας άνοιξε το σκορ για τον Απόλλων Σμύρνης.

Όμως ο ΟΦΗ δεν πέταξε “λευκή πετσέτα” και στο 28′ ο Αποσταλάκης ισοφάρισε σε 1-1. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Βιτώρος στο 79ο λεπτό και έδωσε το “χρυσό” τρίποντο τους Κρητικούς.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Χωραϊτης, Σημαιάκης (22’ λ.τ. Σωμαράκης, 80’ Χατζηπαράσχος), Σμπώκος, Βιτώρος, Γαϊτάνης, Βασιλάκης, Χνάρης, Λέλεκας (64’ Χαλκιαδάκης), Θεοδοσουλάκης (64’ Αμανάκης), Μπερικάκης (80’ Γεωργαλής), Αποστολάκης.