Για να μην βρεθείτε προ εκπλήξεως και ξεχάσετε να πείτε "χρόνια πολλά" στα αγαπημένα σας πρόσωπα

Σήμερα 09 Απριλίου Γιορτάζουν
Βάϊος, Βάϊα, Βάγια, Βαία, Γιούλη, Δάφνη, Δάφνης, Ευψύχιος, Εύψυχος, Ευψυχής, Ευψυχία, Ευψυχούλα, Ευψυχίτσα, Ψυχούλα, Ψυχίτσα, Ιωσήφ, Σήφης, Ιωσηφίνα, Ζοζεφίνα, Πάσχα Καθολικών

Ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ στο Ρέντη

Δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στις εγκαταστάσεις του Ρέντη η ομάδα Κ15 του ΟΦΗ, που ηττήθηκε 3-1 από τον Ολυμπιακό στον εξ αναβολής αγώνα της 19ης αγωνιστικής.

Οι Κρητικοί απείλησαν πρώτοι μόλις στο 2ο λεπτό, όμως η προσπάθεια του Κράστα σταμάτησε από τον γκολκίπερ Νικολαΐδη.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 20’ με τον Τρικαλιώτη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Μουγγός σημείωσε το 2-0.

Πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 39ο λεπτό, ο Μουγγός και πάλι νίκησε τον Κουκουριτάκη για το 3-0.

Στην επανάληψη, οι «ασπρόμαυροι» είχαν καλή στιγμή στο 60’ με κεφαλιά του Χέιλυ, ενώ στο 75’ ο Αντωνακάκης με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Πετούση μείωσε για το τελικό 3-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ15 (Τάσος Πάντος): Νικολαΐδης, Βριώνης, Μιχαλακέλλης, Νουχάι (Ποτουρίδης), Χιλάι, Λάνα (Σασάνης), Καπάτος (Μπάντης), Κότσαλος (Καντεράκης), Καμάς, Τρικαλιώτης (Αυγουστίδης), Μουγγός.

ΟΦΗ Κ15 (Παναγιώτης Πετράς): Κουκουριτάκης, Κοζυράκης, Χέιλυ, Λυγεράκης, Λαγουδάκης (40' λ.τ. Κοντόπουλος), Ακουμιανάκης, Κλάδος, Ματθαιάκης (40' Αντωνακάκης), Κράστα (55' λ.τ. Αλεξανδράκης) Ασμαριανάκης (40' Πετούσης), Ντρεϊάι.