13 Νοεμβρίου 2016

Το ΕΪΡΕ έφυγε με μεγάλη νίκη από το «Ερνστ Χάπελ» απέναντι στην Αυστρία με γκολ του ΜακΛιν και τέθηκε επικεφαλής στον 4ο προκριματικό όμιλο της ευρωπαϊκής ζώνης του Μουντιάλ 2018, ενώ η Σερβία παρέμεινε αήττητη καθώς με γκολ του Μίτροβιτς στο 86΄ απέσπασε ισοπαλία στο Κάρντιφ από την Ουαλία, αφήνοντας την «παρέα» του Γκάρεθ Μπέιλ τρίτη.

«Έβρεξε» γκολ στον 7ο όμιλο, όπου η Ισπανία συνέτριψε με 4-0 στο «Νουέβο Λος Κάρμενες» την Π.Γ.Δ.Μ., ενώ η Ιταλία σκόραρε άλλα τόσα γκολ στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στο Λιχτενστάιν και στην επανάληψη κατέβασε ταχύτητα. Πανωλεθρία για την Αλβανία στην «Ελμπασάν Αρένα» και βαριά ήττα με 3-0 από το Ισραήλ, με τους γηπεδούχους να τελειώνουν το παιχνίδι με 9 παίκτες, λόγω αποβολών με απευθείας κόκκινες κάρτες των Τζιμσίτι στο 17΄ και Ετρίτ Μπερίσα 55΄.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στις αναμετρήσεις της 4ης αγωνιστικής για τους προκριματικούς του Μουντιάλ 2018: